Aerial - Havada Akrobasi

Silks

Kumaşta akrobasi gösterilerinde (aerial silks) en az 6 metre yükseklikte tek bir noktadan sarkan, 2 esnek kumaş parçası kullanılır. Akrobatlar güç ve esneklik kullanarak kumaşa tırmanırlar ve estetik pozlar, düşme ve kayma numaraları aracılığıyla kumaş üzerinde bir dans performansı gerçekleştiriler.
Format
Solo akrobatik dans performansı (koreografik performanslarda sayı 4 dansçıya kadar çıkabilmektedir.)
Süre
6-8 dakika

Hoop

Çemberde Akrobasi (Lyra/Aerial hoop) gösterileri tek bir noktadan asılmış olan metal bir çember üzerinde gerçekleşir. Aerial Hoop statik veya hareketli bir formatta kullanılabilmektedir.
Format
Solo veya duet gerçekleştirilen akrobatik dans performansı
Süre
4-6 dakika

Straps

Straps akrobasi gösterilerinde, genellikle tek noktadan sarkan iki kayış kullanılır. Yüksek derecede güç ve kontrol isteyen hareketleri ile straps gösterileri, tek veya iki kişinin farklı tutuş ve dolamalar aracılığıyla yer ve havada yaptığı dans performansıdır. Tavan yüksekliği arttıkça etkisinin artmasıyla beraber 4-5 metrelik tavanlarda da yapılabilir.
Format
Solo-duet akrobatik dans performansı
Süre
4-6 dakika

Statik Trapez

Statik Trapez iki ucundan ipler aracılığıyla yere paralel olarak asılmış bir demirden meydana gelir. Uçan trapezin aksine statik trapez sabittir.
Format
Solo veya duet gerçekleştirilen akrobatik dans performansı
Süre
4-6 dakika

Dosyalar

Teknik Rider

Tüm havada akrobasi performanslarını, karma performanslardan oluşan kabare gösterilerine veya farklı temalardaki etkinliklere dahil edilecekleri şekilde yeniden düzenlemek mümkündür.

Videolar